TOP PONUKA

POZEMOK NA PREDAJ, priemysel a komercia
 - Exkluzívna ponuka!

Lokalita: Trenčín , Bratislavská ulica

 
motiv
Kategória: 
Objekt: 
 
Kraj: 
Okres: 
 
Cena: 
 
 

Informácie

Stavebné pozemky kríza zdražela

Stavebný pozemok nikdy nestratí na cene. V čase krízy platí táto stará múdrosť dvojnásobne. Pozemky v krajských mestách dnes dosahujú aj o polovicu vyššie ceny, ako to bolo pred rokom. Ak ste v roku 2008 kúpili pozemok v Trenčíne, dnes by ste ho predali so 100-percentným ziskom.

 

Správne poplatky pri získavaní informácií z katastra nehnuteľností a správne poplatky za vklad do katastra nehnuteľností

Spoplatnovanie informácií z katastra nehnuteľností Správne poplatky pri získavaní informácií z katastra nehnuteľností a správne poplatky za vklad do katastra nehnuteľností sa určujú podľa zákona 145/1995 Z.z. (zákon o správnych poplatkoch), položky 10 – 11. Aktualizovaný o euro € cenník platný od 1.januára 2009 Podľa príslušného zákona môžme správne (katastrálne) poplatky rozdeliť na dve časti. V prvej časti sú poplatky za získanie informácií z katastra nehnuteľností, v druhej časti sú poplatky za zmeny v katastri nehnuteľností (poplatok za vklad do katastra) Cenník správny poplatkov sa z dôvodu prechodu na euro mení podľa zákona 465/2008.

 

Stavebné povolenie

Rozhodujúcim faktorom pri výbere projektu je vlastníctvo pozemku, ktorý je vhodný na výstavbu rodinného domu. O tom či Váš pozemok je určený na výstavbu rodinného domu, je nutné sa dopredu informovať na obecnom resp. mestskom úrade – stavebnom oddelení v mieste budúcej výstavby.

 

Americká hypotéka

Chcete získať úver s výhodnou úrokovou sadzbou? Zabezpečte ho nehnuteľnosťou a získajte výhodnú Americkú hypotéku!

 

Prenajímate alebo budete prenajímať nehnuteľnosť ?

Prenajímate alebo budete prenajímať byt alebo nebytový priestor alebo nehnuteľnosť okrem pozemku? (18.09.2007) Daňové riaditeľstvo SR v Banskej Bystrici oznamuje fyzickým osobám, že zákon č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov v znení neskorších predpisov bol novelizovaný zákonom č. 215/2007 Z.z. účinným od 1. 9. 2007 a zákonom č. 358/2007 Z.z. účinným od 1. 10. 2007, ktoré zmenili § 31 týkajúci sa registračnej a oznamovacej povinnosti fyzických osôb voči daňovému úradu v prípade, ak prenajímajú alebo budú prenajímať byt alebo nebytový priestor alebo nehnuteľnosť okrem pozemku.

 

Hypotekárny úver

Úver môžete dostať až do výšky 100% hodnoty tejto nehnuteľnosti. Na základe horeuvedených 3 podmienok Vám banka oznámi definitívnu výšku hyp. úveru. Okrem horeuvedených podmienok sú i ďalšie, napr. vek žiadateľa, nehnuteľnosť na zabezpečenie musí byť bez tiarch, minimálna výška úveru a iné, presné informácie Vám poskytne priamo konkrétna banka alebo naša realitná kancelária.

 

Pozemky

Podľa odborníkov je na Slovensku dostatočný počet stavebných pozemkov, ktorý zároveň neustále narastá. Jeho nárast je spôsobený tým, že majitelia napríklad úžitkových polí si už uvedomujú, že hodnota stavebných pozemkov narastá a už teraz je podstatne vyššia ako lesných pôd.